راهنمای جامع تا کردن کاغذ صافی

تا زدن کاغذ صافی

همانطور که میدانید، فیلتراسیون به وسیله کاغذ صافی ،یک روش روتین و ساده است. اما با این وجود راه ها و تکنیک های مختلفی برای این شیوه فیلتراسیون وجود دارد و افراد مختلف بسته به نیازهایشان از این تکنیک ها استفاده می کنند. آنچه در این مقاله می خوانید پاسخ به این سوال است که آیا روش های مختلف کارآیی و مزیتی نسبت به یکدیگر دارند یا آنکه با هر روش و تکنیکی که تا به حال با آن کار کرده اید و عادت دارید ادامه دهید.

در این مقاله به طور خاص به روش ها و تکنیک های تا کردن کاغذ صافی می پردازیم، ممکن است با برخی از این تکنیک ها آشنا باشید و همچنین ممکن است روش ها و یا تکنیک های جدیدی نیز بیاموزید تا بتوانید فیلتراسیون خود با استفاده از قیف های مخروطی را چه از نظر سرعت و چه از نظر دقت، بهبود ببخشید.

تا کردن کاغذ صافی برای قیف ۶۰ درجه

طیف وسیعی از قیف های مخروطی فیلتراسیون و تصفیه دارای زاویه ای حدود ۶۰ درجه می باشند. تا کردن مخروطی کاغذ صافی سبب پوشش کامل بستر ورودی قیف شده و در برابر خیسی و رطوبت مایعاتی که در فیلتراسیون استفاده می شود نیز مقاومت خیلی خوبی پیدا می کند و لذا بستر مناسبی برای تصفیه به وجود می آورد. اندازه قیف و اندازه کاغذ صافی باید با هم متناسب باشند، به طوری که لبه کاغذ صافی، فقط چند میلی متر پایین تر از لبه قیف قرار بگیرد. و اما در مورد کاغذ، بیشتر کاربران کاغذ را با همان زاویه ۶۰ درجه تا می زنند. برای تا زدن با زاویه ۶۰ درجه باید کاغذ را به همان روش ساده به صورت یک چهارم، تا بزنید.(هنگام قرار دادن کاغذ صافی در قیف، نوک کاغذ به شکل زاویه ۶۰ درجه در می آید.)

اما آیا همیشه ساده ترین روش مناسب ترین روش برای همه است؟ در ادامه به بررسی چند روش دیگر می پردازیم.(در تمامی روش ها مقاومت کاغذ در برابر خیسی و رطوبت و همچنین دقت تصفیه، مد نظر قرار گرفته شده)

 
نام روش روش انجام توضیحات
روش یک چهارم کاغذ صافی را دقیقا به صورت یک چهارم تا میزنیم
شیوه استاندارد و روش بسیار رایج
Share on telegram
Share on google
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *